Гід по стилям одягу: як обрати свій ідеальний образ
Віднайти свій власний стиль в одязі дуже корисно. Так ви зрозумієте, що вам більше до вподоби, і обирати речі стане набагато простіше. Шафа звільниться від непотребу, а наповниться тим, що ви дійсно носитимете регулярно. Але щоб знайти власну естетику, варто ознайомитися з різноманіттям класифікацій, які впорядкували стилісти. Отож розберімося, які бувають стилі одягу, чим вони відрізняються та як обрати свій.
Стилі одягу: назви, основні елементи та сучасні втілення
Англійський
Характер англійського образу натхненний британською елітою. У ньому чітко простежується дух Англії та вплив аристократії. До основних елементів можна віднести такі речі:
- піджаки з твіду: стильні теплі, з характерною фактурою, створюють британський шарм і зігрівають у прохолодні дні;
- спідниці-олівці: вузькі, підкреслюють фігуру, створюють елегантний і стриманий образ, підходять для ділових зустрічей;
- класичне взуття: лофери, оксфорди, дербі, туфлі на підборах.
В «англійському» гардеробі переважають натуральні відтінки, як-от коричневий, зелений, бежевий, бордовий. У 2024 році в моду увійшов стиль frazzled english woman (втомлена англійка), натхненний головною героїнею серіалу «Бріджит Джонс». Це про противагу перфекціонізму, адже цій естетиці властива відсутність укладки й макіяжу, натомість прихильниці цього образу обирають теплі светри, джинси, в’язані шарфи і натуральність. Це один з варіантів інтерпретації англійського стилю у повсякденний гардероб — обирайте речі з вовни, кашеміру, бавовни та мохеру, зосередьтеся на земляних кольорах і віддавайте перевагу візерунку в клітинку.
Романтичний
Нещодавно стався справжній бум на романтичний стиль, якому притаманна легкість, пастельні кольори, ніжність, трапецієвидні силуети, рюші та мереживо. Одяг у цій естетиці натхненний Францією та дитячою мрійливістю. Приклади речей у романтичному стилі:
- квіткові сукні: легкі, романтичні, літні, ніжні;
- розкльошені сукні та спідниці: моделі з розширеним низом, що створюють легкий і романтичний силует, ідеально підходять для створення ретро-образів;
- мереживні топи: вечірні та елегантні;
- шкарпетки з рюшами: аксесуар з настроєм дитячої невимушеності;
- туфлі Мері Джейн: класичні жіночі туфлі з круглим носком і ремінцем у романтичному ретро-стилі.
Вам підійде цей стиль, якщо ви хочете виглядати ніжно, витончено, дещо наївно. Обирайте м’які лінії, пастельні кольори, легкі тканини, квіткові принти або візерунок у дрібний горошок.
Бохо
Енергійність, творчий дух, традиційні мотиви, природні відтінки — це все про стиль бохо. Він з’явився у кінці 90-х, саме тоді увійшла в моду комбінація повсякденного одягу з більш ошатним і нестандартним. Кілька речей, що яскраво відображають бохо:
- довгі спідниці: бавовняні, з квітковими мотивами, об’ємні;
- сорочки з вишивками: легкі, вільні, вони відображають традиції певної культури;
- великі в’язані кардигани: об’ємні, затишні, з грубої в’язки, комфортні й невимушені; можуть стати частиною багатошарового бохо-луку;
- довгі сукні: зазвичай з квітковими або етнічними принтами, створюють богемний шарм;
- численні аксесуари: браслети, намиста, сережки, кільця — все це додає творчого настрою та духу свободи.
Щоб створити гармонійний бохо-образ, варто забути про гармонійність, як би парадоксально це не звучало. Шарм цієї естетики полягає в хаотичності та невідповідності правилам. Багатошаровість, перебільшення з прикрасами, застарілі фасони і матеріали — все це підходить для того, щоб скомпонувати оригінальний аутфіт.
Голлівудський гламур
Фраза «світ захоплюється тими, хто не боїться блищати» влучно характеризує стиль hollywood glam. Це один з найбільш вдалих стилів для створення образу для вечірки, особливого заходу. Надихнувшись естетикою голлівудських зірок, вам вдасться скласти лук, що приверне увагу багатьох. Для цього знадобиться такий одяг:
- сукні в підлогу: елегантні та вишукані вечірні сукні, що створюють ефектний силует, облягаючи фігуру або струмуючи вниз;
- костюми з дорогих тканин: з шовку, атласу, оксамиту, виглядають статусно і додають образу стриманого, але привабливого шику;
- блискучі аксесуари: діаманти — ваші найкращі друзі при створенні голлівудського лука; сережки, намиста, каблучки — без цих прикрас не обійтися;
- шуби: хутряні накидки або шуби символізують епоху гламурного Голлівуду та зігрівають у холодні дні;
- туфлі на підборах: витончені, спокусливі, додають зіркового шику та створюють враження, ніби йдете червоною доріжкою, де б ви не перебували.
Щоб створити голлівудський образ для вечірнього заходу, треба постаратися, адже кожна деталь є частиною розкішного аутфіту. Оберіть довгу сукню чи костюм з якісного матеріалу (блискучі деталі, глибокі вирізи вітаються), взуйте класичні туфлі на підборах, додайте найвишуканіших прикрас і не забудьте про зачіску та макіяж. До цього стилю дуже пасують укладки із зібраним або хвилястим волоссям, а також макіяжі з підкресленими губами червоною, рожевою чи бордовою помадою (відповідно до вашого кольоротипу). Так, на створення лука піде немало часу, але вся увага буде спрямована на вас!
Нью-Лук (New Look)
Хоч у назві цього стилю є слово «новий», він відображає вінтажну естетику 50-х років. Пишні спідниці, підкреслена талія, акцент на грудях — усе це прийшло в моду у післявоєнні часи в Америці, а звідти й поширилося світом. Саме тоді такі образи вважалися новими, зокрема дизайни Крістіана Діора. Основними елементами цього стилю є такі речі:
- сукні та спідниці з пишними подолами: канонічні моделі, що створюють вузький верх та об’ємний низ, характерний жіночій естетиці 50-х років;
- пояс на талії: оверсайз і вільний крій — табу для цього стилю, адже він культивує фігуру «пісочний годинник»;
- маленькі сумочки: елегантні мініатюрні аксесуари з ручками або клатчі, що додають образам ретро-шарму;
- капелюшки: маленькі, з вуаллю або з широкими полями — вони втілюють романтику епохи, що надихнула нас на стиль New Look.
При виборі одягу звертайте увагу на такі кольори, як-от червоний, бірюзовий, рожевий, зелений, блакитний, білий, а серед візерунків обирайте горошок і квіточки. Знайти New Look сукні та аксесуари можна у вінтажних крамницях, інтернет-магазинах, але також на них можна натрапити і у звичайних бутиках, особливо у весняно-літніх колекціях.
Кежуал
Стиль кежуал формувався не одне десятиліття. Зароджуватися він почав ще у 20-х, як протест формальному традиційному одягу. Тоді ледь не вперше заговорили про справжній комфорт у повсякденному носінні. У 50–60-х роках спортивні речі стали частиною кежуальної моди, а потім поступово інтегрувалися в щоденний гардероб. У 80-х роках стиль набув розповсюдження завдяки субкультурам і модним брендам. Сьогодні кежуал — це стильна повсякденна база, до якої входять такі речі:
- джинси: будь-який фасон і колір стане у пригоді при створенні зручного луку;
- футболки: бавовняні літні речі, без яких не обійтися;
- спортивний одяг: кросівки та спортивні штани також можуть інтегруватися в кежуал, оскільки перша вимога до такого лука — комфорт.
Не думайте, що кежуал носиться лише на повсякдення, адже зручний одяг можна підібрати для будь-якої події. Якщо для щоденного носіння можна обрати більш спортивне вбрання, для більш офіційного виходу віддайте перевагу вовняному піджаку зручного крою, чорним джинсам та замшевим лоферам.
Спортивний
Спортивні речі почали з’являтися в жіночих гардеробах тоді, коли різноманітні види спорту стали доступними для жінок. Відтоді спортивна естетика почала просочуватися і в повсякденну моду. Наприклад, такі речі можна носити не лише на тренування, а й на прогулянку і в офіс:
- легінси: приталені еластичні штани, що дозволяють вільно рухатися і чудово поєднуються зі світшотами;
- худі: затишна кофта з капюшоном, після якої тісний піджак навіть не хочеться одягати;
- кросівки: це взуття вже давно не є суто спортивним, адже його зручно носити з будь-яким елементом гардероба.
А що найприємніше — спортивні речі легко поєднувати з іншими. До прикладу, спортивні штани та оверсайз жакет — ні для кого не дивина, а стильне рішення. А кросівки зі спідницею — це прекрасне поєднання елегантності та комфорту.
Мінімалізм
Мінімалізм — це справжня філософія, що полягає в меншому споживанні речей. Це не про fast fashion, а про якість на довгі роки. Це прагнення до функціональності. Мінімалізм відображає гармонію між людиною та її оточенням, де головне — спокій, організованість і баланс. Він підкреслює:
- чисті лінії;
- нейтральні кольори;
- базові форми, уникаючи зайвих деталей і декору.
Мінімалізм дуже допомагає у створення сучасного і стильного гардероба, адже він спрощує, проте не обмежує в створенні різноманітних образів. Для цього потрібно придбати базову капсулу, що складається з таких речей:
- пара простих сорочок чи блузок;
- футболки без принтів;
- кілька пар джинсів улюблених фасонів;
- класичні брюки;
- сукня простого крою;
- тренч або пальто;
- містка шкіряна сумка;
- туфлі, кросівки, лофери базових кольорів.
Завдяки тому, що всі речі нейтральні і не мають зайвих деталей, вони гармонійно поєднуються одна з одною. Віддавши перевагу мінімалізму, вам не доведеться щодня ставити собі питання, як вибрати стиль одягу на сьогодні.
Це основні стилі одягу, які живуть вже довго чи з’явилися нещодавно. Кожен з них відображає абсолютно різні настрої, тому більшість людей може обрати той, що резонує особистістю та способом життя
Як обрати свій стиль?
Ми поговорили про те, які є стилі одягу, тепер варто зрозуміти, як обрати власний почерк. Для цього варто зрозуміти власні вподобання. Рекомендуємо вам відвідати бутик і взяти з собою до приміряльної кілька варіантів аутфітів, скажімо, по одному з кожного стилю. Приміряйте їх і визначте, в чому вам найкомфортніше.
Обираючи стиль одягу, враховуйте спосіб життя. Яких занять у вашій рутині більше? Якщо полюбляєте активний відпочинок і спорт, спортивний стиль — це те, в чому вам буде затишно, і що відображатиме ваш лайфстайл. Якщо полюбляєте вечірки, увагу та світські заходи, запасіться речами hollywood glam.
Щоб знайти речі, які вам подобаються, та краще розбиратися в моді, варто за нею стежити. Читайте журнали та онлайн-видання про фешн, стежте за нашим блогом, де ми публікуємо новини зі світу моди та ділимося порадами зі складання свого ідеального гардероба.
На питання, як знайти свій стиль одягу, відповіді однозначної немає, адже це певний процес, який одномоментно пройти неможливо. Необхідно стежити за своїм смаком, захопленнями та не боятися пробувати нове.
Поради для сміливих експериментів з брендовими речами від Invogue.ua
Invogue.ua — це успішний український ритейлер преміального одягу, взуття та аксесуарів. Тут на вас чекає одяг від таких модних будинків, як-от Acne Studios, KENZO, VERSACE YOUNG, Max Mara та інших. У нас працює кваліфікований персонал, який з радістю розповість індивідуально, як підібрати стиль одягу. Ось кілька рекомендацій, як брендові речі можуть втілитися у вашому гардеробі:
- Використайте брендовий аксесуар як акцент. Розпочніть свою подорож у світ преміальних предметів, наприклад, з сумки. Вона може стати акцентною деталлю простішого аутфіту.
- Міксуйте стилі в одязі. Кежуал гарно поєднується з класикою, New Look з Голлівудським гламуром, спортивний — з мінімалізмом і т.д. Сміливий контраст завжди цінувався в моді.
- Дивіться модні покази та трендбуки. Якщо не знаєте, як стилізувати брендовий одяг, що може бути дещо екстравагантним, подивіться, як до вас вже це зробили інші модельєри, стилісти і дизайнери.
Пам’ятайте, що одна елітна річ може прослугувати набагато довше, ніж велика кількість менш якісного одягу.
Тепер ви ознайомлені з різноманіттям естетик у світі моди і готові розпочати пошуки себе! Знаючи види стилю одягу, вам буде значно простіше скласти гардероб.