#invogue
Як відновити текстуру кашеміру після зими?: фото - Invogue

Як відновити текстуру кашеміру після зими?

Кашемір — одна з найбільш ніжних і вишуканих тканин. З нього виготовляють светри, сукні, шарфи, кардигани та інший теплий одяг й аксесуари. Цей матеріал доволі делікатний, тому після зимового періоду може мати зношений вигляд. У статті поговоримо про те, як доглядати за цією елегантною тканиною та зберегти її красу. 

Чому кашемір потребує особливого догляду після холодного сезону?

Взимку ми носимо теплий багатошаровий одяг, а светри та джемпери часто контактують з пальто, пуховиками та шарфами. Через постійне тертя та вплив вологи тканини втрачають форму, накопичують пил і вкриваються ковтунцями. Особливо це стосується кашеміру, адже його волокна в 3-5 разів тонші за людське волосся. Тому матеріал потребує дбайливого догляду після сезону активного носіння.

Кашемір: склад тканини

Кашемір — це натуральна тканина, яка виготовляється з підшерстку кашемірових кіз. Вони мешкають у гірських регіонах Монголії, Китаю, Індії та Пакистану. Стовідсотковий кашемір без домішок має надзвичайно ніжну текстуру — одну з найделікатніших серед натуральних тканин. 

Основні проблеми, що виникають із кашеміровими речами

Якщо ви носите кашемірові речі, ви, певно, мали справу з такими неприємностями: 

  1. Пілінг (ковтунці): через те, що волокна кашеміру дуже тонкі, на поверхні можуть з’являтися ковтуни. Вони утворюються через тертя — найчастіше під пахвами та на рукавах. 
  2. Втрата форми: прання на високих температурах (вище 30 градусів), а також зберігання одягу на вішаках може призводити до деформації. 
  3. Чутливість до молі: натуральний білок у тканині приваблює міль, яка може зіпсувати одяг. 

Далі ми поговоримо про те, як запобігти цим проблемам завдяки належному догляду та зберіганню речей. 

Як правильно прати речі з кашеміру?

Ми з’ясували, що таке кашемір і чому цей матеріал потребує особливого ставлення. Тепер перейдемо до догляду. Як експерти зі стильного кашемірового одягу, ділимося дієвими рекомендаціями. 

Як прати кашеміровий светр?

  1. Ручне прання. В ідеалі прати кашеміровий одяг вручну. Для цього наберіть у тазик холодну або ледь теплу воду та додайте спеціальний засіб для тонкої вовни або кашеміру. Звичайний порошок може нашкодити тканині. Занурте річ у воду та акуратно зімніть її, але ні в якому разі не тріть і не викручуйте. Після цього необхідно змінити воду на чисту та прополоскати одяг. 
  2. Машинне прання. Якщо виробник дозволяє, можете випрати річ у машинці. Але варто дотримуватися позначень на етикетці. Кашемір можна прати при температурі не вище 30 градусів. Рекомендуємо прати річ у спеціальному мішечку, що зменшує тертя. Замість порошку використовуйте рідкий засіб для вовни. Також не потрібно додавати кондиціонер. 
  3. Сушіння. Не варто викручувати виріб. Краще загорніть його в рушник і легко притисніть. Річ може розтягнутися, якщо її вішати на сушарку. Тому залиште одяг на сухих рушниках подалі від прямого сонячного проміння. І ні в якому разі не кладіть його на батарею.

Старайтеся прати одяг з кашеміру якомога рідше. Прання раз на 5-6 носінь буде достатньо. 

Як прати кашемірове пальто? 

Верхній одяг також вимагає уважності. Пальто з кашеміру не можна прати у машинці, натомість можна випрати вручну, якщо воно легке. Якщо щільне, то краще звернутися до хімчистки. 

Як прасувати кашемірове пальто? 

Щоб надати пальту охайного вигляду, прибрати заломи та складки, варто акуратно пропрасувати одяг. Оскільки ця тканина не любить високих температур, використовуйте відпарювач і тримайте пристрій на відстані 2-3 см від виробу. 

Тепер ви знаєте, як прати кашемірові светри, і як прати пальто з кашеміру. Завдяки правильному догляду ви проведете не одну зиму у своєму улюбленому светрі!

Як позбутися ковтунців і пилу?

Якщо ви помітили ковтунці на своєму светрі, не поспішайте з висновками, що річ неякісна. Адже пілінг — це поширена проблема для вовни. Кошлатитися може будь-яка тканина, навіть люксова. Ось кілька порад, як позбутися ненависних ковтунців: 

  1. Використовуйте спеціальний гребінець або щітку для кашеміру. Цей інструмент акуратно розгладжує тканину і видаляє дрібні ковтунці. 
  2. Спробуйте машинку для видалення ковтунців. Вона гарно впорається з ковтунцями і залишить по собі гладку поверхню. Але використовуйте її обережно, не натискайте надто сильно. 
  3. Чим почистити кашемірове пальто від пилу? Застосуйте спеціальний липкий ролик, що забирає на себе весь пил і зайву вовну.

Щоб запобігти утворенню пілінгу, уникайте зайвого тертя, періть одяг не надто часто та зберігайте його акуратно (читайте далі про правильне зберігання). Що ж, тепер ви знаєте, як доглядати за кашеміровим пальтом. Якщо давно думаєте про купівлю речі з кашеміру, ви цілком готові до неї. Пропонуємо переглянути наш асортимент стильних пальт за покликанням. В Invogue ви знайдете одяг від світових брендів з високоякісних тканин, що слугують довго. 

Відновлення м’якості та форми кашеміру

Поговоримо про те, як відновити кашемірове пальто та інший виріб з цього делікатного матеріалу. Якщо ваша річ втратила м’якість і деформувалася, це легко виправити. Відновити первозданний вигляд кашемірового одягу вам допоможе кілька лайфгаків. 

М’якість

Кашемір полюбляють за те, що він дуже приємний на дотик. Якщо поверхня вашого светра трохи загрубіла, виконайте такі дії: 

  • використовуйте засіб для прання, призначений для кашеміру — він дбайливо очищає вовну та відновлює її м’якість;
  • додайте 1-2 столові ложки білого оцту на 3-4 літри води — це нейтралізує залишки мийних засобів і поверне кашеміру м’якість;
  • використовуйте відпарювач на низькому режимі, тримаючи його на невеликій відстані від тканини.

Усе! Насолоджуйтеся тим, як приємно вас огортає улюблена річ. 

Форма

Ось кілька порад, які допоможуть відновити форму речі, що сіла після останнього прання: 

  • налийте теплу (не гарячу) воду, додайте трохи засобу для вовни або кашеміру, замочіть річ на 15–20 хвилин, щоб волокна стали еластичнішими;
  • обережно відтисніть зайву вологу, але не викручуйте;
  • розкладіть річ на сухому рушнику, після цього обережно потягніть рукави та поділ;
  • закріпіть у злегка розтягнутому стані річ за допомогою важких предметів, наприклад, книжок. 

Якщо одяг, навпаки, розтягнутий, і потрібно відновити його посадку, скористайтеся цими рекомендаціями: 

  • також покладіть річ у холодну воду на 5 хвилин, після чого дайте їй висохнути на рушнику;
  • легко пройдіться відпарювачем по проблемних зонах.

Натуральні матеріали мають властивість тягнутися, тому не лякайтеся, якщо ваш гольф чи светр втратив форму — це легко виправити. 

Як правильно зберігати кашемір до наступного сезону?

Коли зима закінчується, ми складаємо теплі речі у дальні шухляди. Але щоб дістати їх наступної зими у гарному стані, варто дотримуватися нескладних правил: 

  1. Випрати річ перед зберіганням. Це допоможе позбутися шкірного жиру, пилу та мікроорганізмів, які можуть приваблювати міль. 
  2. Зберігати тільки горизонтально! Після прання не вішайте річ на плечики — вона може розтягнутися. Краще складати одяг стопками. Для додаткового захисту між речами можна класти пергаментний папір.
  3. Покладіть одяг у спеціальні мішечки. Найкраще зберігати кашемір у бавовняних або лляних мішечках. Якщо використовуєте пластикові контейнери для одягу, зробіть у них кілька отворів для вентиляції. Не запаковуйте річ у щільний поліетилен — це може спричинити появу конденсату та псування тканини.
  4. Щоб уберегти одяг від молі, покладіть у шафу саше з лавандою, кедром, м’ятою або розмарином — воно відлякує комах. Уникайте хімічних антимолевих засобів, які можуть залишити неприємний запах і вплинути на тканину.

Дотримуючись цих порад, ви збережете свої кашемірові речі в ідеальному стані. І кожна річ матиме такий вигляд, ніби ви щойно її придбали. 

Чому варто інвестувати у високоякісний кашемір?

Вироби з кашеміру дійсно мають вищу вартість. Але цей матеріал наділений приємними особливостями: 

  1. Комфорт, який ні з чим не порівняти. Кашемір у кілька разів м’якший за звичайну вовну. Він не колеться і дарує приємне відчуття на шкірі.
  2. Надійне тепло. Тонкі волокна кашеміру утримують тепло у 8 разів краще за овечу вовну. Водночас речі з кашеміру залишаються легкими. Це річ, з якою не потрібно терпіти дискомфорт заради захисту від холоду. 
  3. Довговічність. При правильному догляді одяг з цього матеріалу слугуватиме вам 5-7 років! На відміну від речей з дешевої вовни або синтетичних тканин, які втрачають охайний вигляд після кількох носінь.
  4. Екологічність. Пам’ятаєте, з чого виготовляють кашемір? З підшерстку кіз, який є біорозкладним, на відміну від синтетики. Високоякісний кашемір виробляється у менших обсягах. Тому його виробництво менш шкідливе для природи, ніж масовий випуск синтетичних матеріалів.

Переконалися, що вашому гардеробу не вистачає стильного кашемірового светра або пальта? Ви можете придбати речі з преміальних тканин на Invogue.ua. Це надійний магазин оригінального брендового одягу для дорослих і дітей. Ви можете переглянути асортимент светрів жіночих за покликанням. І нехай якісний кашемір окутує вас затишком не один сезон.